• Skandinavski smučarski bogovi

  Skandinavska mitologija pozna tudi bogove smučanja, to sta norveški bog Ull (Ullr) in islandska boginja Skadi. Povezana sta tudi z zimo, gorami in lovom. Njuni imeni in zavetništvo nosita pečat tudi v sodobnem času (pesmi, sage, likovne upodobitve, kipi, spominski kovanci, imena krajev, nagrad in klubov), kar se je razširilo tudi zunaj skandinavskih meja. Več v priloženi predstavitvi našega člana Aleša Gučka, ki je odličen poznavalec zgodovine smučanja. Predstavitev je v angleškem jeziku.

   

  smučarska boginja Skadi in bog Ull, Norveška, Islandija.ppt (5 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja IX.

  Objavljamo zadnji del publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-9del.pdf (32 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja VIII.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-8del.pdf (17 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja VIII.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-7del.pdf (17 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja VII.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-7del.pdf (13 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja VI.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-6del.pdf (13 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja V.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-5del.pdf (7 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja IV.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-4del.pdf (25 MB)

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja III.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-3del.pdf (16 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja II.

  Nadaljujemo z objavljanjem publikacije našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja, ki je bila posvečena tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-2del.pdf (30 MB) 

   
 • Za poznavalce in ljubitelje zgodovine slovenskega smučanja

  Ena od publikacij, posvečena je bila tudi deseti obletnici delovanja Združenja vojaških gornikov Slovenije, je delo našega člana Aleša Gučka z naslovom Za zapečkom in podnaslovom Orumenele podobe slovenskega smučanja.

   

  Gre za imeniten in zelo informativen ter strokoven prispevek o zgodovini slovenskega smučanja, ki ga krasijo tudi številne fotografije, tako da bo nudil vsem bralcem veliko užitkov in novih spoznaj o dogodkih, o katerih smo do sedaj vedeli zelo malo ali skoraj nič.

   

  Objavljamo prvi del.

  Vabljeni k branju!

   

  Za zapečkom za splet ZVGS dec 2018-.pdf

   

Vremenska pratika

za leto 2024

Vabimo vas, da si ogledate vremensko pratiko za 2024, ki jo je kot že nekaj let do sedaj pripravil naš član mag. Dušan Kaplan.

PREBERITE VEČ...

KOLEDAR AKTIVNOSTI

za leto 2024

 

PREBERITE VEČ...

POSTANI

NAŠ ČLAN

 

PREBERITE VEČ...

Združenje vojaških gornikov Slovenije

 Vojašnica Boštjana Kekca

     Bohinjska Bela 153

     4263 Bohinjska Bela

PREDSEDNIK:

Tomaž Žbogar

Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

 

SEKRETAR:

Anton Vavroš

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

© 2024 Združenje vojaških gornikov Slovenije. Vse pravice pridržane.