-
PZS sodeluje z NCOGB
Na spletni strani PZS smo zasledili novico, da sta predsednik Planinske zveze Slovenije Bojan Rotovnik in polkovnik Boštjan Blaznik, direktor NATO Centra odličnosti za gorsko bojevanje, 16. decembra 2016 v Poljčah na Gorenjskem podpisala pismo o sodelovanju obeh organizacij.
Več o sodelovanju pa na strani PZS.
-
Temelj sodelovanja med NATO COGB in ZVGS
Ob prisotnosti članov štaba NATO Centra odličnosti za gorsko bojevanje in predstavnikov ZVGS, sta direktor centra polkovnik Boštjan Blaznik in predsednik ZVGS polkovnik v pokoju Fedja Vraničar, 21. aprila 2016 v Poljčah, podpisala Pismo o nameri o sodelovanju med centrom in našim združenjem.
Preberite več ... -
Nova spletna stran
V Natovem Centru odličnosti za gorsko bojevanje so vzpostavili novo spletno stran. Vse informacije o Centru so dostopne na: www.mwcoe.org
-
Gorsko bojevanje zavezništva se razvija v Sloveniji
V prilogi je intervju s polkovnikom Boštjanom Blaznikom, direktorjem NCOGB, ki je bil objavljen v Revija Obramba, april 2015.
-
Sodobni vojaški izzivi
V znanstveno strokovni publikaciji Slovenske vojske "Sodobni vojaški izzivi" je bil objavljen prispevek o Natovem centru odličnosti za gorsko bojevanje.
Članek si lahko preberete v priponki ali na TEJ povezavi.
NATOV CENTER ODLIČNOSTI ZA GORSKO BOJEVANJE - IZZIVI, PRILOŽNOSTI IN INTERESI.pdf (962 kb)
-
Slovesno odprtje Natovega centra odličnosti za gorsko bojevanje
V torek 10. novembra 2015, so v Poljčah slovesno odprli Natov center odličnosti za gorsko bojevanje, potem ko je prestal postopek akreditacije Zavezniškega poveljstva za transformacijo.
Ob slavnostnem odprtju sta bila prisotna predsednik Republike Slovenije in vrhovni poveljnik obrambnih sil Borut Pahor ter ministrica za obrambo Andreja Katič.
-
Prvi koraki Centra odličnosti za gorsko bojevanje
Premiernega usposabljanja v Natovem Centru odličnosti za gorsko bojevanje se je udeležilo 23 pripadnikov oboroženih sil iz sedmih držav: Črne gore, Hrvaške, Kosova, Libanona, Slovenije, Velike Britanije in Združenih držav Amerike. Tritedenski (2. – 20. marec) zimski tečaj vojaškega gorništva pomeni nadgradnjo usposobljenosti iz letnih vsebin vojaškega gorništva, kar je eden od vhodnih pogojev. Program zimskega tečaja je namenjen posameznikom, da osvojijo osnovne individualne in kolektivne veščine in znanja na treh temeljih vojaškega gorništva: premika, preživetja in bojevanja v gorskem svetu v zimskih razmerah.
Celoten članek je v prilogi.