Osmi mednarodni simpozij "Višinska fiziologija in praksa, Slovenija 2016"
V dneh od 9.9. do 11.9.2016 je bil v Natu centru odličnosti za gorsko bojevanje v Poljčah organiziran osmi mednarodni simpozij, ki je obravnaval problematiko gibanja posameznika ali skupin v visokogorskem svetu skozi prizmo fizioloških procesov in učinkov na človeški organizem. Skupaj sta ga organizirala Fakulteta za šport, Univerze v Ljubljani in NATO center odličnosti za gorsko bojevanje v Poljčah.
Temeljni namen simpozija oz. srečanja številnih strokovnjakov, raziskovalcev in znanstvenikov z navedenega strokovnega in znanstvenega področja, je bil izmenjati strokovne in znanstvene izsledke ter izkušnje, ki naj bi bile kar najbolje uporabljene v primerih, ko se posameznik (tudi vojak) nahaja v normalnih ali posebnih pogojih gibanja v gorskem svetu. Viden poudarek simpozija je bil dan obravnavi posameznih tem s področja vpliva povečane nadmorske višine na delovanje vojaških enot ter zadnja dognanja na področju gorskega bojevanja.
Celoten članek dr. Hermana Berčiča je v prilogi.
15 bercic srecanja 85-88.pdf (145 kb)
Mednarodni simpozij o višinski fiziologiji
V vojašnici na Bohinjski Beli in v COU v Poljčah, je od 8. do 12. septembra 2009 v organizaciji Fakultete za šport in Gorske šole SV potekal 4. mednarodni simpozij: "High altitude influence on human performance: Science & praxis" (Vpliv višine na delovanje človeka: znanost in izkušnje".
Z referati je na simpoziju sodelovalo 27 strokovnjakov iz Nemčije, Italije in Slovenije.
Z referatom "A problem of vertical maneouvre" (Problem vertikalnega manevra) sta na simpoziju sodelovala tudi brig Kavar (ZVGS) in stot Perko 15. HEB SV. Predstavitev referata si lahko pogledate v prilogi.
Priloga: Microsoft PowerPoint - A problem of Vertical Manouver EN.pdf (7 MB)